Aktualności

 • KONFERENCJA BIM W PROCESACH INWESTYCYJNYCH I ZARZĄDCZYCH

  15 maja 2018

  W dniu 15 maja 2018 o godz. 10.00 w siedzibie Fundacji Europejskiego Centrum Certyfikacji BIM w Warszawie, odbyła się konferencja poświęcona tematyce zastosowania BIM w procesach inwestycyjnych i zarządczych. W sześciu panelach tematycznych zaprezentowano szereg przykładów zastosowań technik geoBIM, metodyki projektowania i realizacji inwestycji. Konferencję urozmaicił pokaz zastosowania skanerów laserowych firmy Leica Geosystems

  Czytaj dalej
 • Aqua System Controls stała się Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia "Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe"

  12 kwietnia 2018

  Aqua System Controls z dniem 19 stycznia 2018 r. stała się Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia "Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe" z siedzibą w Szczecinie. Działające od 2004 roku Stowarzyszenie zrzesza członków zarządu oraz kadrę kierowniczą przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych regionu Pomorza Zachodniego. Główny jej cel stanowi integrowanie lokalnego środowiska wodociągowego oraz wzmocnienie jego siły lobbingowej w dobrze rozumianym interesie branży.

  Czytaj dalej
 • Śniadanie biznesowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

  19 lutego 2018
  W dniu 19 lutego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się główne uroczystości związane z obchodami 545. rocznicy urodzin Patrona Uczelni. Jednym z głównych punktów było spotkanie Władz Uniwersytetu z Wicepremierem Jarosławem Gowinem, Marszałkiem Województwa Piotrem Całbeckim, Wicewojewodą Kujawsko-Pomorskim Józefem Ramlau, Zastępcą Prezydenta Torunia Zbigniewem Fiderewiczem oraz z przedstawicielami innowacyjnych firm regionu Kujaw i Pomorza oraz reprezentantami instytucji otoczenia biznesu.
   

  Czytaj dalej
 • Aqua System Controls Partnerem MIRANDA

  15 lutego 2018

  W dniu 15 lutego 2018r. ASC Polska podpisała umowę o współpracy z firmą MIRANDA - renomowanym producentem biologicznych oczyszczalni ścieków.

  W ramach umowy Aqua System Controls staje się autoryzowanym dystrybutorem systemów i urządzeń firmy MIRANDA (w tym m.in. urządzeń Miracell i Dropbox) na terenie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE).

  Czytaj dalej
 • Projekt Gniewkowo

  12 stycznia 2018

  Na początku stycznia 2018 roku została podpisana umowa współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym Gniewkowo Sp. z o.o. (informacja w zakładce Projekty). W ramach umowy Aqua System Controls Sp. z o.o. wdroży usługę ASC.MANAGER WATER&WASTEWATER.

  Czytaj dalej
 • Aqua System Controls Srebrnym Partnerem ESRI

  23 grudnia 2017

  W grudniu 2017 roku Aqua System Controls została oficjalnym partnerem ESRI w ramach projektu partnerskiego Esri Partner Network (EPN). Uczestnictwo w programie EPN stanowi kolejne potwierdzenie rosnącej pozycji ASC na rynku usług opartych o technologie GIS.

  Czytaj dalej
 • Wizyta Erica Straalmana

  5-8 września 2017

  W dniach od 5 do 8 września 2017 odwiedził nas p. Eric Straalman - dyrektor Geocom Informatik AG, Switzerland. W czasie wizyty odbyło się szereg spotkań ze specjalistami branżowymi oraz naukowcami. Zgodnie z oczekiwaniami doszło do ciekawej dyskusji o kierunkach rozwoju i zastosowaniach GIS w projektach infrastrukturalnych a także o dalszym upowszechnianiu formuły SaaS (Software as a Service) jako sposobu świadczenia usług.

  Czytaj dalej
 • ASC partnerem projektu #POWERWNH UMK w Toruniu

  19 czerwiec 2017

  W maju 2017 roku Spółka została oficjalnym partnerem projektu "Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym" Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu. Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków pozyskanych przez Uczelnię w ramach Programu Operacyjnego WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ.

  Czytaj dalej
 • ASC w Szwajcarii

  15 czerwiec 2017

  W maju br. w informacjach szwajcarskiej firmy Geocom ukazał się artykuł dotyczący naszej Spółki. Link do artykułu: https://geocom.ch/en/about/geocom-news/news/2017/05/asc-polska

  Czytaj dalej
 • ASC na konferencjach branżowych w woj. pomorskim i podkarpackim

  15 czerwiec 2017

  Rezultatem dużego zainteresowania innowacyjnymi rozwiązaniami systemowymi opartymi o technologię GIS wdrażanymi przez Aqua System Controls jest udział naszej Spółki w konferencjach organizowanych przez stowarzyszenia skupiające przedsiębiorstwa branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

  Czytaj dalej
 • Inwestycja w kadry

  5 czerwiec 2017

  W maju i czerwcu odbył się kolejny cykl szkoleń przeprowadzony przez specjalistów renomowanych firm dostarczających rozwiązania informatyczne z zakresu technologii GIS. Kurs ESRI Polska zadedykowano administratorom geobazy przestrzennej oraz menedżerom danych GIS zajmujących się instalacją, konfiguracją i zarządzaniem wielodostępną geobazą ArcSDE.

  Czytaj dalej
 • Odczyty i prezentacje

  23-24 marzec 2017

  Prezentacje usługi ASC.Manager – jako Innowacyjnej platformy zarządzania Infrastrukturą Wodociągową i Kanalizacyjną wygłoszone przez  p. Tomasza Górzyńskiego w trakcie Konferencji Stowarzyszenia Wodociągów Kujaw i Pomorza oraz Prezesa Aqua System Controls p. Jacka Andrzejewskiego dla Stowarzyszenia Forum Komunalne  spotkały się z przychylnym przyjęciem oraz wywołały ożywioną dyskusję...

  Czytaj dalej
 • Szkolenia Geocom i Con-terra

  16-17 listopad 2016

  Z dużą satysfakcją informujemy o pomyślnym zakończeniu głównego bloku szkoleń z zakresu oprogramowania Geonis firmy Geocom Informatik i map.apps firmy Con-terra. Zajęcia prowadzone przez prelegentów ze Szwajcarii i Niemiec obejmowały wykłady teoretyczne oraz rozszerzony program ćwiczeń dla zastosowań praktycznych...

  Czytaj dalej
 • GIS Day 2016

  16 listopad 2016

  Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprosił nas na Kujawsko-Pomorski Dzień GIS. Gościem specjalnym Sympozjum był p. Eric Straalman ­– dyrektor handlowy firmy Geocom Informatik z Zurichu (Szwajcaria), który zaprezentował szyte na miarę aplikacje dedykowane dla wybranych zastosowań branżowych...

  Czytaj dalej